Deutsch Polski English
Shop Sum: 0,00 EUR


! ! ! N E W S ! ! !
Visit our new PISASUS Music and Film online shop: www.pigasus-shop.com

International Chopin Piano Competitions: Winners

International Chopin Piano Competitions: Winners

No. SZ02543

Dispatch: 24h

Price: 39,00 EUR (Inkl. 19% MwSt.) excl. Shipping costs
 



International Chopin Piano Competitions: Winners

CD: International Chopin Piano Competitions: Winners

International Chopin Piano Competitions: Winners CD - Description:

Fryderyk Chopin
International Chopin Piano Competitions: Winners, Zwycięzcy
Polskie Nagrania, 2010
classical music
7 CD

Check other titles by Fryderyk Chopin 

CD 1:   
LEW OBORIN - I Konkurs 1927:   
1. Etiuda Es-moll, Op. 10 Nr 6   
2. Etiuda F-moll, Op. 10 Nr 9   
3. Etiuda As-dur, Op. 25 Nr 1   
4. Etiuda F-moll, Op. 25 Nr 2   
5. Etiuda F-dur, Op. 25 Nr 3   
6. Nokturn Cis-moll, Nr 20, Op. posth   
7. Walc Cis-moll, Op. 64 Nr 2 (nagrania radiowe ZSRR, 1948-1953)   
8. Berceuse Des-dur, Op. 57 (nagranie z Recitalu Chopinowskiego, Sala ?ROMA?, 12.10.1947)   
9. Mazurek Cis-moll, Op. 50 Nr 3 (nagranie z recitalu w Filharmonii Narodowej, 23.02.1955)   

ALEKSANDER UNIŃSKI - II Konkurs 1932:   
10. Nokturn Fis-dur, Op. 15 Nr 2   
11. Etiuda Ges-dur, Op. 10 Nr 5 (nagrania z płyty Syrena-Electro, 6917, 78 obr/min., 1932 r.)   
12. Mazurek Fis moll, Op. 6 Nr 1   
13. Mazurek Cis-moll, Op. 63 Nr 3   
14. Walc Ges-dur, Op. posth. 70 Nr 1 (nagrania z płyty Syrena-Electro, 6918, 78 obr/min., 1932 r.)   

JAKOW ZAK - III Konkurs 1937:   
15. Nokturn H-dur, Op. 32 Nr 1   
16. Nokturn G-moll, Op. 37 Nr 1   
17. Mazurek E-moll, Op. 17 Nr 2   
18. Mazurek Gis-moll, Op. 33 Nr 1   
19. Mazurek F-moll, Op. 63 Nr 2   
20. Mazurek Cis-moll, Op. 63 Nr 3   
21. Grande Valse Brillante F-dur, Op. 34 Nr 3 (nagrania radiowe, ZSRR, 1948-55 r.)   

BELLA DAWIDOWICZ - IV Konkurs 1949:   
22. Trois Ecossaises, Op. posth. 72 Nry 3-5 (nagrania radiowe, ZSRR, 1952 r.)   
23. Mazurek F-moll, Op. posth. 68 Nr 4   
24. IV Scherzo E-durop. 54 (nagranie z płyt Muza, 1387-88, 78 obr/min., 1949 r.)   

Numery: 6, 8, 10-14, 23, 24 - niska jakość techniczna zapisu.   

CD 2:   
HALINA CZERNY-STEFAŃSKA - IV Konkurs 1949:   
1. Polonez C-moll, Op. 40 Nr 2   
2. Nokturn Cis-moll, Op. 27 Nr 1   
3. Impromptu Cis-moll, Op. posth. 66   
4. Mazurek D-dur, Op. 33 Nr 3   
5. Mazurek B-dur, Op. 7 Nr 1   
6. Mazurek C-dur, Op. 68 Nr 1   
7. Mazurek A-moll, Op. 17 Nr 4   
8. Etiuda C-moll, Op. 10 Nr 12 (nagrania z koncertu w Wiedniu, 11.06.1951)   

ADAM HARASIEWICZ - V Konkurs 1955:   
9. I Ballada G-moll, Op. 23   
10. Etiuda Gis-moll, Op. 25 Nr 6   
11. Etiuda A-moll, Op. 25 Nr 11   
12. Mazurek A-moll, Op. 67 Nr 4   
13. Mazurek Cis-moll, Op. 63 Nr 3   
14. Preludium Cis-moll, Op. 45   
15. Nokturn H-dur, Op. 62 Nr 1 (nagranie z I etapu, 25 lutego)   
16. Polonez As-dur, Op. 53   

Numery: 9, 12-14, 16 nagrano w Studiu Polskich Nagrań, 18 kwietnia 1955   

CD 3:   
MAURIZIO POLLINI - VI Konkurs 1960:   
1. Polonez Fis-moll, Op. 44 (nagrano w Studiu Polskich Nagrań, 15-16 marca)   
2. II Sonata B-moll, Op. 35 (nagranie z II etapu, 4 marca)   

MARTHA ARGERICH - VII Konkurs 1965:   
3. Sześć Preludiów z, Op. 28 Nry: 19-24 Es-dur, C-moll, B-dur, g-moll, F-dur, d-moll   
4. Etiuda C-dur, Op. 10 Nr 1 (nagranie z I etapu, 22 lutego)   
5. Etiuda As-dur, Op. 10 Nr 10 (nagranie z II etapu, 5 marca)   
6. Nokturn Es-dur, Op. 55 Nr 2 (nagranie z III etapu, 10 marca)   
7. Barkarola Fis-dur, Op. 60 (nagranie archiwalne)   
8. III Scherzo Cis-moll, Op. 39 (nagrania z II etapu, 5 marca)   
9. Polonez As-dur, Op. 53 (nagranie z I etapu, 22 lutego)   

Wszystkie nagrania z przesłuchań konkursowych dokonane zostały w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.   

CD 4:   
GARRICK OHLSSON - VIII Konkurs 1970:   
1. Nokturn Es-dur, Op. 55 Nr 2   
2. Etiuda C-dur, Op. 10 Nr 1   
3. Etiuda A-moll, Op. 10 Nr 2   
4. Etiuda As-dur, Op. 10 Nr 10 (nnagrania z I etapu, 13 października)   
5. III Sonata H-moll, Op. 58 (nagranie z II etapu, 19 października)   

KRYSTIAN ZIMERMAN - IX Konkurs 1975:   
6. IV Ballada F-moll, Op. 52   
7. Grande Valse Brillante As-dur, Op. 34 Nr 1   
8. Cztery Preludia, Op. 28 Numerry 16-19 B-moll, As-dur, f-moll, Es-dur (nagranie II etapu, 21 października)   
9. Etiuda A-moll, Op. 25 Nr 4   
10. Etiuda C-dur, Op. 10 Nr 7 (nagranie z I etapu, 15 października)   
11. Etiuda F-dur, Op. 10 Nr 8 (nagranie z Koncertu Laureatów, 29 października)   
12. IV Scherzo E-dur, Op. 54 (nagranie z II etapu, 21 października)   

Nagrania z przesłuchań konkursowych zostały dokonane w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.   

CD 5:   
DANG THAI-SON - X Konkurs 1980:   
1. Nokturn Des-dur, Op. 27 Nr 2   
2. Etiuda A-moll, Op. 25 Nr 4 (nagrania z I etapu, 4 października)   
3. Etiuda F-dur, Op. 10 Nr 8   
4. Etiuda Gis-moll, Op. 25 Nr 6   
5. Nokturn E-dur, Op. 62 Nr 2   
6. Barkarola Fis-dur, Op. 60 (nagrania z II etapu, 10 października)   
7. II Scherzo B-moll, Op. 31 (nagranie z I etapu, 4 października)   

STANISŁAW BUNIN - XI Konkurs 1985:   
8. IV Scherzo E-dur, Op. 54   
9. Etiuda C-moll, Op. 10 Nr 12 (nagrania z I etapu, 7 października)   
10. IV Ballada F-moll, Op. 52   
11. Preludium Es-moll, Op. 28 Nr 14   
12. Preludium Des-dur, Op. 28 Nr 15   
13. Preludium B-moll, Op. 28 Nr 16   
14. Preludium As-dur, Op. 28 Nr 17   
15. Preludium F-moll, Op. 28 Nr 18   
16. Grande Valse Brillante F-dur, Op. 34 Nr 3 (nagrania z II etapu, 13 października)   

Wszystkie nagrania z przesłuchań konkursowych zostały dokonane w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.   

CD 6:   
KEVIN KENNER - XII Konkurs 1990:   
1. III Scherzo Cis-moll, Op. 39 (nagranie z I etapu, 5 października)   
2. Impromptu Fis-dur, Op. 36 (nagranie z III etapu, 18 października)   
3. Etiuda Cis-moll, Op. 10 Nr 4   
4. Etiuda C-moll, Op. 10 Nr 12   
5. IV Ballada F-moll, Op. 52 (nagrania z II etapu, 15 października)   
Reżyseria nagrań CLASSICORD: Andrzej Sasin, Andrzej Lupa, Lech Dudzik, Krzysztof Drab   

PHILIPPE GIUSANO - XIII Konkurs 1995:   
6. Barkarola Fis-dur, Op. 60   
7. Etiuda C-dur, Op. 10 Nr 1   
8. Etiuda A-moll, Op. 10 Nr 2 (nagrania z I etapu)   
9. Mazurek A-moll, Op. 59 Nr 1 (nagranie z III etapu)   
10. I Scherzo H-moll, Op. 20 (nagranie z II etapu)   

ALEXEI SULTANOV - XIII Konkurs 1995:   
11. III Sonata H-moll, Op. 58, Allegro maestoso (nagranie z III etapu)   
12. Etiuda e-moll, Op. 25 Nr 5   
13. Etiuda Gis-moll, Op. 25 Nr 6   
14. Etiuda C-moll, Op. 10 Nr 12 (nagrania z I etapu)   
15. Walc Es-dur, Op. 18   
16. Polonez As-dur, Op. 53 (nagrania z II etapu)   
Reżyseria nagrań DUX: Małgorzata Polańska i Lech Tołwiński   

CD 7:   
YUNDI LI - XIV Konkurs 2000:   
1. Nokturn C-moll, Op. 48 Nr 1   
2. Etiuda A-moll, Op. 25 Nr 11 (nagrania z I etapu)   
3. Berceuse Des-dur, Op. 57 (nagranie z III etapu)   
4. Walc As-dur, Op. 42   
5. Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur, Op. 22 (nagrania z II etapu)   

RAFAŁ BLECHACZ - XV Konkurs 2005:   
6 - 11. Sześć Preludiów, Op. 28: A-dur Nr 7, Fis-moll Nr 8, E-dur Nr 9, Cis-moll Nr 10, H-dur Nr 11, Gis-moll Nr 12   
12. Nokturn H-dur, Op. 62 Nr 1   
13 - 15. Trzy Walce, Op. 64: Des-dur Nr 1, Cis-moll Nr 2, As-dur Nr 3   
16. Barkarola Fis-dur, Op. 60 (nagrania z I etapu)   
17 - 19. Trzy Mazurki, Op. 56: H-dur Nr 1, C-dur Nr 2, C-moll Nr 3   
20. Polonez As-dur, Op. 53 (nagrania z II etapu)   

Reżyseria nagrań DUX: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżal, Krzysztof Gomoliński



International Chopin Piano Competitions: Winners CD

Fryderyk Chopin
Polskie Nagrania, 2010
classical music
7 CD

CD International Chopin Piano Competitions: Winners Music listen:

No flash player!5

It looks like you don't have flash player installed. Click here to go to Macromedia download page.




Customer Account




Copyright 2001-2019 pigasus polish poster gallery • Danziger Str. 52 • 10435 Berlin Prenzalauer Berg
pigasus-shop.com • Flash MP3 Player powered by Flash MP3 Player